کیمیا دیجیتال
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

آموزش راه اندازی فارم ماینینگ

آموزش راه اندازی فارم ماینینگ

مزرعه بیتکوین یا همان مزرعه استخراج یا فارم ماینینگ، به تعداد قابل توجهی از دستگاه‌های استخراج جهت استخراج ارزهای دیجیتال (بیتکوین یا هر ارز دیجیتال دیگر) می‌گویند که در یک مکان بزرگ و خارج شهر جمع شدند. از بزرگترین فارم‌های ماینینگ جهان، می‌توان از سایت برینز نام برد.

اگر به فکر راه اندازی فارم ماینینگ هستید این نکات به شما بسیار کمک می‌کند:

برق فارم ماینینگ

دستگاه‌های استخراج رمزارز برق بسیار زیادی مصرف می‌کنند. میزان مصرف برق در دستگاه‌های ماینینگ مختلف متفاوت است ولی به هیچ وجه کم نیست.

اگر در تأمین برق مشکلی وجود نداشته باشد، باید به فکر فراهم کردن فضای مناسب فارم باشید.

گرد و غبار

در فارم تجهیزات ماینینگ مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگر در مقابل گردوغبار آسیب پذیر هستند. قرار گرفتن در معرض خاک و آلودگی عمر مفید دستگاه را کاهش داده و استهلاک آن را افزایش می‌دهد. معمولا هنگام طراحی فضا این نکته در نظر گرفته میشود و تجهیزات لازم برای ایجاد هوای تمیز مهیا می‌شود.

رطوبت محیط فارم ماینینگ

دستگاه‌های استخراج بیتکوین به نحوی طراحی شده اند که در رطوبت 5 تا 95 درصد کار کنند اما باید توجه داشت هرقدر رطوبت بالاتر باشد استهلاک دستگاه نیز بیشتر خواهد شد. به همین علت کارشناسان توصیه می کنند برای راه اندازی فارم رطوبت محیط نیز در نظر گرفته شود.

خنک سازی محیط فارم

در مورد فضای راه اندازی باید توجه داشت که فعالیت مداوم این پردازشگرهای محاسباتی تولید حرارت خواهد کرد. تهیه امکانات خنک سازی و تهویه مناسب هوا از دیگر ضروریاتی است که برای راه اندازی فارم بایستی مورد توجه قرار گیرد علاوه بر آسيبی که حرارت و دمای بالا به تجهیزات ماینینگ وارد خواهد کرد، احتمال آتش سوزی و زیانهای هنگفت مالی و جانی نیز در فارمهای غیراصولی وجود دارد.

اینترنت پایدار

دستگاه‌های ماینر از طریق اینترنت به استخرهای استخراج و شبکه بیتکوین متصل می‌شوند؛ ولی پایداری این ارتباط و اتصال دائم به شبکه اینترنت از ضروریات است؛ هر بار قطع شدن اینترنت به معنی از دست رفتن بخشی از درآمد فارم است.

در بیشتر فارم‌ها از چند مودم اینترنت به صورت همزمان استفاده می‌شود تا در صورت قطع شدن اینترنت به صورت خودکار دستگاه‌ها از طريق مودم دوم به شبکه متصل شوند.

 

همچنین شرکت کیمیا دیجیتال می‌تواند در راه اندازی فارم‌های قانونی به متقاضیان در این امر کمک کند.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*