کیمیا دیجیتال
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

پاور دستگاه ماینر چه کاربردی دارد؟

پاور دستگاه ماینر چه کاربردی دارد؟
زمان مطالعه: 5 دقیقه

دستگاه های ماینر برای استخراج رمز ارزها ساخته شده‌اند و این دستگاه‌ها تنها مسیر به دست آوردن آن مفاهیم نو در عرصه دیجیتال هستند. علی‌رغم تفاوت‌های موجود در ساختار دستگاه‌ها و شکل پیکره‌بندی و احتمالا سخت‌افزارهای به کار رفته، تمامی آنها با تولید هش کدهایی برای بازکردن بلاک‌ها و حل مسائل پیچیده هستند. بنابراین هدف در آنها یکی است و روند دست‍‍‌یابی به این هدف نیز از یک مسیر مشترک عبور می کند.

در این دستگاه‌های استخراج، سخت‌افزارهای متعددی به عنوان اجزای آن، تشکیل‌دهنده ماینر می‌باشند و مواردی مانند فن، برد، پاور و غیره در یک ارتباط موثر با یکدیگر، زمینه ماین کردن انواع ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کنند. در این نوشته به بررسی یکی از این سخت‌افزارها به نام پاور دستگاه ماینر می‌پردازیم و کاربردهای آن را به صورت دقیق مورد بررسی قرار می دهیم. با ما همراه باشید.

پاور دستگاه ماینر چه کاربردی دارد؟

پاور یا همان منبع تغذیه، دستگاهی است که در قالب یک ماینر یا همان دستگاه استخراج ارز دیجیتال قرار دارد و همان عملکرد رایج در تمامی نمونه‌های مشابه را ارائه می‌دهد. پاورها در دستگاه‌های ماینر به عنوان یک واحد تامین‌کننده نیروی برق عمل می‌کنند و سخت‌افزاری بسیار پر اهمیت برای عملکرد صحیح و بهینه دستگاه استخراج است و برای تمامی قطعات دیگر، به عنوان یک فراهم کننده برق عمل می‌کند و باید توان مصرفی آنها را تامین کند.

یک قطعه پاور سخت‌افزاری در هر نوع از دستگاهی فارغ از کارکرد آن، باید نیروی برق متناوب را از محل آن در یک پریز برق یا هر منبع دیگری دریافت کند و سپس با یک فیلترینگ مشخص بر روی آن، این جریان را تبدیل به حالت مستقیم کرده و ولتاژ را به صورت امن حفظ می‌کند و تحویل سایر قطعات داخلی ماینر می‌دهد. تقسیم‌بندی و دسته‌بندی پاورهای دستگاه استخراج بر مبنای میزان توان خروجی آنها با واحد وات سنجیده می‌شود و هر یک از آنها به نسبت توان مورد نیاز برای قطعات درونی دستگاه، بر روی آن دستگاه به کار گرفته شده و عملکرد مناسب را ارائه می‌دهند.

این که دستگاه استخراج ارز شما در چه وضعیتی از لحاظ توان مصرفی قرار دارد، موضوع بسیار مهمی است. همان طور که می‌دانید، فرآیند استخراج ارز دیجیتال، کاملا وابسته به برق مصرفی بوده و با توجه به پیچیدگی عملیات و همچنین فشار بالایی که بر روی سخت‌افزارهای درگیر در این فرآِیند وارد می‌شود، نیازمند توان بالاتری است. این توان باید توسط یه دستگاه پاور قدرتمند فراهم شود و به همین ترتیب مشاهده می‌شود که نقش یک دستگاه پاور در ماینرها، همانند قلبی است که خون را در سایر اعضا پمپ می‌کند. توان مصرفی دستگاه‌های استخراج بر روی آنها قید می‌شود و باید قدرت پاور با توان درخواستی دستگاه همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت می‌تواند سبب آسیب به سخت افزارها شده و زیان جبران‌ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

دستگاه‌های پاور تعبیه شده بر روی دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال، به طور معمول از تولید کننده‌های خود دستگاه و برندهای سازنده به صورت اوریجینال و کاملا امن ارائه می‌شود. اهمیت این موضوع به دلیل تسلط سازنده بر روی شرایط توان مصرفی و سایر ویژگی‌های سخت‌افزارهای دیگر درون ماینر است و قطعا مشخصات تولیدی پاور توسط سازنده بسیار بهینه‌تر از موارد مشابه آن در بازار خواهد بود. به همین دلیل است که معمولا در صورت بروز خرابی‌های مهم در پاور دستگاه‌های استخراج، توصیه می‌شود که حتما از پاورهای اوریجینال و ساخته شده توسط همان برند استفاده نمایید.

شرایط استفاده از پاور دستگاه‌های ماینر نیز ویژگی‌های خود را دارد. نمی‌توان از این وضعیت برای تمامی حالت‌ها استفاده کرد. هر پاور در دستگاه ماینر باید تناسب با توان مصرفی آن باشد که معمولا دو برابر این میزان به عنوان یک مقدار ایده‌آل تعریف می‌شود. موضوع بسیار مهم دیگر این است که توان خروجی پاور همه ابعاد این داستان نیست. بلکه باید دقت کنیم که این توان با چه ولتاژِ در اختیار قطعات دیگر ماینر قرار می‌گیرد. باید این استاندارد برابر با میزان ولتاژ ۱۲ باشد و این در حالی است که امکان دارد در یک دستگاه با توان مشابه، ولتاژهای خروجی اغلب به صورت ۳ یا ۳٫۵ ولتی باشد که عملا در دستگاه استخراج ارزهای دیجیتال هیچ کارایی ندارد. این موضوع کاملا مرتبط با مفهوم بازدهی است. پاور ماینر باید بازدهی مشخصی داشته باشد و از استانداردهای رایج تبعیت کند. پاور ماینرها از استاندارد مشهوری در این زمینه به نام ۸۰ plus بهره می برد که در واقع عدد ۸۰ نوشته شده در اسم این استاندارد همان میزان بازدهی آن می‌باشد. استاندارد مورد نظر در یک دسته بندی با رنگ‌ها و رده‌های بازدهی مختلف تقسیم‌بندی می‌شود که می‌توان به شرح زیر آن را ارائه داد:

در شش رنگ، سفید، برنزی، نقره‌ای، طلایی، پلاتینیوم و تیتانیوم قرار داده می‌شود و هر یک ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد.
بازدهی این استاندارد پاور در سه سطح فشار کاری مورد بررسی قرار می گیرد که در سطح اول تنها ۲۰ درصد، در سطح دوم ۵۰ درصد و نهایتا در سطح سوم ۱۰۰ درصد فشار کاری را مدنظر قرار می‌دهند.
در حالت سفید پاورهای ماینر، کلیه سطوح فشار کاری از بازدهی ۸۰ درصدی برخوردار هستند و دستگاه عملکرد خود را در هر یک از این سطوح حفظ می‌کند که در ذات بسیار ایده‌آل است.
در حالت برنزی، میزان بازدهی در سطح اول فشار کاری ۸۲ درصد، در سطح دوم ۸۵ درصد و در سطح سوم ۸۲ درصد است.
در حالت نقرهای، میزان بازدهی در سطح اول فشار کاری ۸۵ درصد، در سطح دوم ۸۸ درصد و در سطح سوم نیز ۸۵ درصد می‌باشد.
در حالت طلایی، میزان بازدهی در سطح اول ۸۷ درصد، در سطح دوم ۹۰ درصد و در سطح سوم معادل ۸۷ درصد می‌باشد.
در حالت پلاتینیوم، میزان بازدهی در دو سطح اول و سوم به میزان ۹۰ درصد و در سطح دوم فشار کاری به مقدار ۹۲ درصد می‌رسد.
و نهایتا در حالت تیتانیوم، سطح اول فشار کاری بازدهی عملیاتی ۹۲ درصد را دارد. در سطح دوم این مقدار به ۹۴ درصد می رسد و در سطح سوم ۹۰ درصد از توان را به عنوان مقدار مفید تحویل سخت‌افزارهای دیگر و قطعات می‌کند که رقم بسیار شگفت‌انگیزی در بهره‌وری محسوب می‌شود.

بحث بسیار مهم دیگر در این زمینه، مربوط به خریداری پاور برای دستگاه‌های ماینر می باشد. با توجه به توسعه و رشد استفاده از دستگاه‌های ماینر به عنوان منابع درآمدی عموم مردم، خصوصا در چند سال اخیر، قطعات و سخت‌افزارهای این دستگاه نیز به وفور در بازار یافت می‌شود و بسیاری از برندها فارغ از اعتبار و کیفیت محصولات خود، اقدام به تولید و وارد کردن آنها به بازار کرده‌اند که در نتیجه آن تشخیص اجناس و قطعات با کیفیت تبدیل به چالش بزرگی شده است.

این انتخاب بدون مطالعه و تحقیق در مورد برند و کیفیت پاور می‌تواند برای شما بسیار گران تمام شود. علت این موضوع احتمالا بروز مشکل در ایمن سازی ولتاژ و جریان برای سایر قطعات داخلی ماینر است که در این صورت می‌تواند سبب خرابی‌های متعدد شود و با وقفه در عملکرد دستگاه نیز یک زیان دو جانبه را به شما وارد نماید. بنابراین تلاش کنید در مورد برند دستگاه ماینر خود و همچنین بازدهی و توان آن اطلاعات کافی را کسب کنید و بر مبنای این توان به انتخاب پاور خود اقدام نمایید. یک انتخاب درست به همراه بازبینی‌های دوره‌ای و کنترل اصولی عملکرد پاور، عمر مفید آن را بالاتر برده و در راستای آن برای سایر اجزای دستگاه استخراج نیز همین اتفاق خواهد افتاد و بازدهی درآمدی نیز بالاتر خواهد رفت.

جهت خرید انواع آکبند و استوک پاور ماینر، به فروشگاه کیمیا دیجیتال مراجعه کنید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*