کیمیا دیجیتال
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

کدام آنتن برای ماینر هلیوم مناسب است؟

کدام آنتن برای ماینر هلیوم مناسب است؟

در مورد ماینر هلیوم‌، سوالی که ذهن هممون رو مشغول کرده اینه که کدوم یکی از دستگاه‌های ماینر هلیوم بهترین عملکرد رو داره؟!

 توی شبکه هلیوم، هات اسپات هلیوم مطرح نیست بلکه پوشش شبکه هست که اهمیت داره. مثل اینه که بخوایم یه کیس ریگ ماینینگ رو ببندیم و هدفمون رو متمرکز کنیم روی نوع cpu، رم و هارد. ریگ اتریوم برای اینکه بتونه اتریوم استخراج کنه هدف و تمرکزش باید بر روی gpu و کارت گرافیک باشد. پس در شبکه هلیوم ماینر باید بر روی پوشش شبکه و نوع آنتن تمرکز کنید.

امواج رادیویی

اگر امواج رادیویی را به تصویر بکشیم حالت کروی به خود می‌گیرد. هر چه مقدار gain یا dbi بالاتر برود پهنای پرتو کمتر می‌شود و فاصله‌ای را که سیگنال می‌تواند طی کند بیشتر می‌شود.

این مدل از آنتن‌های رادیویی dipole (دوقطبی) هستند و مدل دیگر omni directionها (همه جانبه) هستند. این دو دسته همه از یک الگو برای سیگنال‌دهی و سیگنال گرفتن استفاده می‌کنند.

برد انتن های مختلف

آنتن‌ها

در این مقاله توضیح خواهیم داد که چه مواردی را در نظر بگیرید برای زمانی که می‌خواهید آنتن ماینر هلیوم خود را تعویض کنید که بیشتر ماین کنید و به ماینرهای بیشتری وصل بشید.

دسته‌بندی آنتن‌‌های ماینر هلیوم به این صورت هست که مثلا آنتن ۲dbi با پرتو سیگنال وسیع و پرتاب سیگنال ۳۶۰ درجه میتونه تا سه کیلومتر پوشش‌دهی داشته باشه.

آنتن‌های بالای ۵dbi می‌توانند یک تا پنج کیلومتر رو با پهنای پرتوی متوسط پوشش‌دهی داشته باشند. آنتن‌های بالای ۷dbi پهنای پرتو کم و بین ۵ تا ۱۰ کیلومتر و آنتن‌های ۹dbi به بالا می‌توانند بالای ۱۰ کیلومتر را با پهنای پرتوی محدود پوشش‌دهی داشته باشند. برای انتخاب بهتر آنتن ماینر هلیوم به مثال بعدی توجه کنید.

منطقه شهری: ارتفاع زیاد

منطقه شهری ارتفاع بالا

اگر داخل یک شهر شلوغ زندگی می‌کنید و آنتن ماینر هلیوم در ساختمانی با ارتفاع زیاد نصب شده است بهتر هست که از آنتن ۹dbi تا ۱۵dbi استفاده نکنید. به دلیل اینکه پهنای پرتوی محدود نمیتواند برای ما witness (شاهد) جذب کند. در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که استفاده از آنتن ۲ تا ۴dbi بهترین انتخاب برای ما در محدوده‌های شهری شلوغ با ارتفاع بلند هست. انتخاب آنتن ۵ تا ۷dbi هم متوسط هست و زیاد مناسب نیست.

ولی بهترین انتخاب می‌تواند برای شهرهای شلوغ با ارتفاع بالا آنتن ۲ تا ۴dbi باشد.

منطقه شهری: ارتفاع متوسط

ارتفاع متوسط

اگر کمی از ارتفاع ما کم شود همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، آنتن ۹ تا ۱۵dbi نه توصیه می‌شود و نه می‌توان آن را رد کرد. به این دلیل که باید تست شود که آیا در این حالت محدوده‌‌ای که آنتن را نصب می‌کنیم  آنتن ۹ تا ۱۵dbi آنتن‌دهی خوبی برای ما خواهد داشت یا خیر؟!

ولی آنتن ۵ تا ۷dbi بهترین آنتن‌دهی را در محدوده ارتفاع متوسط خواهد داشت. همان‌طور که در تصویر می‌بینید آنتن‌های ۲ تا ۴dbi باز هم بهترین عملکرد را در این مناطق خواهد داشت.

منطقه روستایی: خارج از شهر

مناطق روستایی

کنار کوه

اما اگر خارج از شهر باشیم ما می‌توانیم از آنتن‌های ۹ تا ۱۵dbi استفاده کنیم تا بتوانیم از شهرهای مجاور witness (شاهد) دریافت کنیم و بتوانیم به این شهرها سیگنال‌دهی داشته باشیم.
آنتن‌های ۵ تا ۷dbi در این مسافت نمی‌توانند عملکرد خوبی را داشته باشند و آنتن‌های ۲ تا ۴dbi در این مناطق به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

کنار کوه

 

اگر ما در مناطق مرتفع باشیم چه اتفاقی می‌افتد؟!  آنجاست که ما نمی‌توانیم از آنتن‌های omni directional استفاده کنیم. هر چقدر هم dbi این آنتن‌ها زیاد باشد نمی‌توانند برای سیگنال‌دهی و برای witness (شاهد) جذب کردن آنتن‌دهی قوی و قدرتمندی رو داشته باشند.
در این مکان‌ها باید از آنتن‌های patch یا directional استفاده کنیم که می‌توانند با قدرت پرتاب سیگنال بیشتر به ما کمک کنند.

 

 کیمیا دیجیتال، مرجع خرید ماینر و فروش ماینر قانونی است و شما می‌توانید برای خرید آنتن ماینر هلیوم مورد نظرتون از طریق لینک زیر اقدام کنید:
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*