کیمیا دیجیتال
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

کسب درآمد دلاری با ماینر

مزایا و معایب استخراج بیت‌کوین
زمان مطالعه: 4 دقیقه

روز به روز به تعداد افراد فعال در حوزه بازار ارزهای دیجیتال افزوده می شود؛ این افراد با هدف کسب درآمد وارد این بازار شده و به عنوان منبع درآمدی برای زندگی خود به آن نگاه می کنند. آنها فکر می کنند که می توانند با خرید فروش بیت کوین یا سایر رمز ارزها، سود های هنگفتی بدست آورده و یک شبه پولدار شوند. اما بازار ارزهای دیجیتال گسترده تر از این حرفاست. کسب درآمد از ارز دیجیتال صرفا به خرید و فروش محدود نشده و شما می توانید با استیک کردن و ماینینگ نیز به کسب درآمد بپردازید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش کسب درآمد دلاری با دستگاه های ماینر ارز دیجیتال آشنا نموده و چالش های این مسیر را برای شما شفاف تر کنیم.

کسب درآمد دلاری با ماینر

برای درک مفهوم فرایند استخراج بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال، بایستی با فرایند گواه اثبات کار که آن را با عنوان POW نیز می‌شناسیم، آشنا شوید. در این نوع از الگوریتم، نودها و ماینرهای شبکه در صورت تایید بلاک، جایزه‌ای را به عنوان جایزه بلاک دریافت می‌نمایند. برای استخراج بهتر و دریافت جایزه‌های بزرگ‌تر، شما نیاز به دستگاه‌های ماینر قدرت‌مندتری نیز دارید. این روزها کسب درآمد دلاری با دستگاه‌های ماینر بسیار ساده شده است؛ به شکلی که شما با خرید ماینر و گذاشتن آن در گوشه‌ای از اتاق خود، می‌توانید در طول شبانه روز به کسب درآمد دلاری بپردازید. کیست که دوست نداشته باشد حتی موقعی که خواب است نیز درآمد داشته باشد؟

پس در خرید ماینر خود باید با توجه به قیمت و هش‌ریت آن انتظار کسب درآمد داشته باشید. این روزها حتی ماینینگ با سیستم کامپیوتری نیز تبلیغ می شود که از نظر به صرفه بودن، صفر است؛ چرا که قدرت و هش ریت سیستم های کامپیوتری توان محاسبات پیچیده نودها را نداشته و صرفا فشار سنگینی به سیستم کامپیوتری شما وارد می کنند.

کدام ارز دیجیتال برای استخراج بهتر است؟

اینکه به استخراج کدام یک از ارزهای دیجیتال بپردازید، مسئله بسیار مهمی است. چرا که قیمت هر کوین با به صرفه بودن استخراج آن رابطه مستقیمی دارد. اینکه بخواهید بیت کوین استخراج کنید یا لایت‌کوین، تماما به استراتژی، دستگاه ماینر و سرمایه‌تان بستگی دارد. اکثر تازه واردان این بازار، به استخراج بیت‌کوین و اتریوم علاقه بسیاری نشان می دهند. اما سوالی که بوجود می آید این است که استخراج بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری، چگونه منجر به کسب درآمد دلاری می شود؟ سوال بسیار جذابی است. در پاراگراف های بعدی به شکل کامل با پاسخ این سوال رو به رو خواهید شد.

همانطور که همه ما می دانیم، قیمت ارز های دیجیتال، با دلار و تتر تعیین می شود. این یک بدیهی در بازار های جهانی و بازار کریپتوکارنسی است؛ یعنی اگر امروز قیمت بیت کوین ۴۵ هزار دلار و فردا قیمت آن ۵۰ هزار دلار باشد، درآمد شما از استخراج، به مراتب فردا بیش تر از امروز خواهد بود. زمانی که ماینر شما به تنهایی یا در یک استخر ماینینگ، موفق به تایید بلاکی می‌شود، جایزه‌ای به آن تعلق می‌گیرد که آن جایزه، بیت‌کوین یا کوین آن شبکه است. پس در نتیجه اگر قیمت کوین مد نظر شما رشد داشته باشد، درآمد شما هم رشد خواهد کرد.

مزایای استخراج بیت‌کوین

همانگونه که قابل حدس است، استخراج بیت‌کوین مزایا و معایبی دارد که می تواند در تصمیم ورود شما به این پروسعه تاثیر گذار باشد. در ادامه شش مورد از مزایای استخراج بیت کوین را بیان کرده و در ادامه به توضیح مختصری برای هر کدام از آن ها می پردازیم.

پاداش به شکل بیت کوین

پاداشی که شما دریافت می کنید نه به شکل دلار است، نه اتریوم! پاداش دریافتی شما به شکل بیت کوین می باشد که شما می توانید هر زمانی که اراده کردید، به فروش و تبدیل آن به سایر رمز ارزها یا ارزهای فیات اقدام نمایید. پاداش به شکل بیت کوین، خود نیز مزیت های بسیاری دارد که از جمله آنها افزایش ارزش بیت کوین در بلند مدت است که پس انداز شما نیز افزایش می یابد.

افزایش امنیت شبکه

امنیت شبکه بلاک چین بیت کوین، توسط نودها تامین می شود. به شکلی که اگر ۵۱ درصد از قدرت کل شبکه دست یک نود یا به عبارتی یک شخص باشد، می‌تواند به راحتی شبکه را هک کرده و حمله ۵۱ درصدی رخ می‌دهد. پس در نتیجه هر چه تعداد ماینرها و نودهای شبکه بیشتر باشد، امنیت آن نیز بالا و بالاتر می رود و به نوعی با خرید یک ماینر به امنیت شبکه بیت کوین یا هر ارزدیجیتال دیگری، کمک کرده اید.

درآمد دلاری

مسلما تا این قسمت از مقاله، با این مورد به خوبی آشنا شده‌اید. اینکه استخراج ارز دیجیتال چگونه درآمد دلاری شما را فراهم می‌سازد و قطع به یقین داشتن درآمد دلاری با ماینر در کشوری همچون کشور عزیزمان ایران، بسیار خوب است و احتمالا با جمله “دلاری در بیار، ریال خرج کن” مواجه شده‌اید که برای داشتن درامدی خوب، توصیه می شود.

حال که با تعدادی از مزایای استخراج ارز دیجیتال آشنا شده ایم، بهتر است نیم نگاهی به چالش ها، سختی ها و معایب این کار نیز داشته باشیم.

معایب استخراج بیت‌کوین

پر هزینه

همانطور که دیگر هر شخصی می داند، استخراج ارز دیجیتال با سیستم کامپیوتری اصلا به صرفه نبوده و صرفا اتلاف وقت است؛ شما برای استخراج به صرفه بیت‌کوین یا هر ارز دیجیتال دیگری، نیاز به خرید ماینر دارید. قیمت ماینرها متفاوت بوده و با توجه به قدرت سخت‌افزاری و مصرف برق، قیمت گذاری می‌شوند. پس خرید ماینر برای استخراج بیت کوین یک فرایند پر هزینه است. علی رغم خرید ماینر، شما بایستی هزینه‌های مربوط به مصرف برق را نیز پرداخت کرده و خود را با فیش های گران قیمت برق وقف دهید.

نوسان داشتن درآمد شما

درآمد شما با بالا و پایین شدن قیمت دلار و قیمت رمز ارزی استخراجی شما نوسان خواهد داشت. برای مثال فکر کنید بعد از چند ماه یک واحد بیت کوین استخراج کرده اید. قیمت بیت کوین شما در بازار ریالی، با قیمت دلار ۳۰ هزار تومنی چیزی در حدود ۱٫۲ میلیارد تومان است. اما با کاهش قیمت دلار این رقم به ۱ میلیارد تومان می شود. این روند در قیمت خود ارز دیجیتال هم صدق می کند.

خطرات خراب شدن و سوختن ماینر

یک ماینر ارز دیجیتال می‌تواند به دلایل متعددی از جمله نوسان برق، گرمای بیش از حد، انجام محاسبات سنگین تر از حد توان و دیگر دلایل، سوخته و هزینه سنگینی را بر دوش صاحبش بگذارد. به همین دلیل یکی از ریسک ها و معایب اصلی استخراج بیت کوین و سایر رمز ارزها به شمار می آید.

دنیای کریپتوکارنسی پر از فرصت بوده و شما علاوه بر کسب درآمد دلاری با استخراج ارز دیجیتال، می توانید درآمدهای دیگری نیز از راه خرید و فروش، وام ارز دیجیتال، استیک کردن و موارد این چنینی کسب نمایید. البته اگر جزو افرادی هستید که با توجه به مزایای استخراج بیت کوین و آشنا بودن با خطرات آن، قصد استخراج و کسب درآمد دلاری دارید، می توانید با مراجعه به لیست قیمت ماینرهای کیمیا دیجیتال و بررسی هر کدام، اقدام به خرید ماینر نموده و شروع به کسب درآمد دلاری با ماینر نمایید.

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*