کیمیا دیجیتال
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

3 عامل مهم در افزایش درآمد ماینر هلیوم

3 عامل مهم در افزایش درآمد ماینر هلیوم

هلیوم در واقع شبکه وایرلس غیرمتمرکزی است که اساس آن قدرت گرفته از بلاکچین برای استفاده در اینترنت اشیا است. تیم توسعه‌دهنده هلیوم نزدیک به هشت سال است که بر روی ایده خود کارکرده و نوآوری‌ها و اهدافی دارند که بسیاری را به سمت خود جذب کرده‌اند.

از طرفی هم‌اکنون جهت اتصال به شبکه هلیوم و میزبانی، کاربران نیاز به خرید هات‌اسپات هلیوم یا ماینر هلیوم از یکی از کمپانی هایی که سازنده ماینر هلیوم هستند. در حقیقت از محبوب‌ترین برندهای موجود که مودم‌هایی جهت استخراج رمزارز هلیوم را عرضه می‌کنند، می‌توانیم به pantherX و Milesight اشاره کنیم. باید دقت داشت که هات اسپات‌ها از فضایی که از نظر فرکانسی مانع قانونی نداشته و برای عموم مردم آزاد هستند استفاده کنند. البته که مقررات رادیویی در ایران را باید در نظر داشت و به این نکته اهمیت زیادی داد.

 

1. فاصله بین ماینرهای هلیوم

محل قرارگیری هات‌اسپات یکی از بزرگترین عوامل موثر بر میزان درآمد است. برای انتخاب محل هات‌اسپات حتما نقشه پوشش هلیوم را بررسی کنید تا تعداد نقاط مهم موجود در منطقه خود را مشاهده کنید. هرچه تراکم هات‌اسپات‌ها بشتر باشد، شانس استخراج هلیوم هم بیشتر است.

اما اگر فاصله بین ماینرها کمتر از ۳۰۰ متر باشد، رقابت بین هات‌اسپات‌ها برای استخراج ارز هلیوم در آن نقطه بالا می‌رود. همانطور که می‌دانید شبکه هلیوم به ازای پوشش و کمک به ساخت شبکه هلیوم به ماینرها پاداش می‌دهد. قرار دادن هات‌اسپات‌های متعدد در یک مکان واحد به ساخت شبکه کمکی نمی‌کند. بنابراین باید هات‌اسپات‌ خود را حداقل ۳۰۰ متر دورتر از نزدیک‌ترین هات‌اسپات بعدی قرار دهید.

 

نقشه ماینر هلیوم

 

2. محل قرارگیری ماینر هلیوم

اگر یک ماینر داخلی دارید، باید آن را در بالاترین پنجره موجود در خانه خود قرار دهید. دقت کنید که باید توری فلزی روی پنجره را جدا کنید تا روی سیگنال تاثیر نگذارد.

به‌طور کلی، ارتفاع یک عامل اساسی برای انتخاب محل قرارگیری ماینر است. هر چه ماینر بالاتر باشد، دریافت سیگنال آن هم بهتر است. همچنین اطمینان حاصل کنید که ماینر خود را نزدیک فلز، دستگاه‌های الکترونیکی یا بتن قرار ندهید. با این وجود، اگر فقط یک پنجره بلند مناسب در خانه خود دارید برای قرارگیری ماینر مناسب خواهد بود. بنابراین برای انتخاب محل مناسب به نکات زیر توجه کنید:

۱- بهتر است که هات اسپات را در فضای باز قرار دهید.

۲-اگر هات‌اسپات هلیوم را داخل نصب می‌کنید حتما آن را نزدیک پنجره قرار دهید.

۳- هات‌اسپات هلیوم را در بالاترین طبقه خانه یا محل کار خود قرار دهید.

۴- دستگاه شما باید حداقل ۳۰۰ متر از نزدیک‌ترین هات‌اسپات هلیوم موجود در ناحیه اطراف، با شما فاصله داشته باشد.

۵- هات‌اسپات هلیوم را در میز کنار تختخواب یا کتابخانه پنهان نکنید.

۶- دستگاه را کنار پنجره‌ای که توسط دیوار احاطه شده است قرار ندهید.

۷- قراردادن دستگاه ماینر هلیوم کنار پنجره‌ای که توسط توری فلزی یا محافظ حشرات پوشانده شده، سیگنال‌دهی را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد.

 

 

3.انتخاب آنتن مناسب برای هات‌اسپات هلیوم

1. برای محیط‌های شهری پرجمعیت، آنتن خارجی فایبرگلاس هلیوم با بهره آنتن dBi۴ (دسی‌بل)

2. برای محیط‌های حومه شهر آنتن خارجی فایبرگلاس ۵.۸ دسی‌بل یا ۶ دسی‌بل

3. برای محیط‌های روستایی، آنتن خارجی روکلند (Rokland) با فرکانس ۹۱۵ مگاهرتز و بهره آنتن ۸ دسی‌بل

4.برای مکان‌های بسیار دورافتاده آنتن فایبرگلاس روکلند بک کانتری (Backcountry) ۱۰ دسی‌بل

اگر می‌خواهید بهره بیشتری از آنتن خود بگیرید آن را به یک کابل متصل کنید. کابل‌های آنتن محافظ‌های مختلفی دارند. محافظ کابل آنتن از دست رفتن سیگنال بین آنتن و هات‌اسپات هلیوم را کاهش می‌دهد.

بنابراین اگر یک آنتن با بهره بالاتر بخرید اما از یک کابل با محافظ ضعیف استفاده کنید، میزان سیگنال‌دهی شما کاهش می‌یابد. برای اکثر کابل‌ها محافظ درجه ۲۰۰ و اگر از کابل بلندتر از ۶ متر استفاده می‌کنید، محافظ درجه ۴۰۰ توصیه می‌شود.

در مقاله‌ی کدام آنتن ماینر هلیوم مناسب است به صورت کامل انواع آنتن‌ها و سیگنال‌دهیشون توضیح داده شده که بهتون کمک می‌کنه بهترین آنتن رو متناسب با محل زندگیتون انتخاب کنید.

 

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*