کیمیا دیجیتال
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

3 مشکل اساسی در پاور ماینرها و راه‌حل رفع آن

3 مشکل اساسی در پاور ماینر ها و راه حل رفع آن

پاور ماینر یکی از قطعات ماینر است که در هنگام نوسانات برق دچار مشکل بزرگ یا کوچک می‌شود. مشکلات پاور ماینر یکی از بیشترین مشکلات در زمینه ماینر است. همراه ما باشید تا چند مشکل را بررسی کنیم.

مشکلات پاور ماینر می‌تواند ناشی از مواردی همچون نوسانات برق، اضافه بار ماینر، گرمای بیش از حد، رطوبت محیط، اتصالات سست، عدم تطابق پاور با دستگاه ماینر می‌باشد. در راه‌اندازی فارم ماینینگ این موارد بسیار اهمیت پیدا می‌کند و باید افراد با آشنایی کامل اقدام به خرید پاور ماینر و اتصال آن به دستگاه ماینر نمایند.

1. نوسانات ولتاژ

اکثر موارد پاورها دارای محافظ ولتاژ می‌باشند ولی در صورتی که این نوسانات زیاد بوده و یا مداوم تکرار شود باعث می‌شود قطعاتی مانند vdr، فيوز ماینر، پل دیود بسوزد یا حتی آتش بگیرد. آسيب به این قطعات سبب آسیب‌های بیشتر به مدار می‌شود .

 

2. اتصالات سست و غیر استاندارد

استفاده از دسته سیم ماینر و سوکت ماینر که به صورت غیر استاندارد ساخته شده‌اند عامل اصلی بسیاری از آتش‌سوزی‌ها و آسیب‌های زیاد به پاور می‌شود.

زمان که دسته سیم به خوبی به پاور ماینر اتصال پیدا نکرده‌اند و تا سیم‌های استفاده شده در دسته سیم پاور ماینر از کیفیت خوب مسی و قطر کم ساخته شده باشند باعث داغ شدن سیم به دلیل مقاومت زیاد می‌شود.

 

3. استفاده از کابل ولتاژ غیر استاندارد

اکثر پاور ماینر موجود در بازار برای اتصال به برق شهری از کابل‌های مشکی رنگ آمپر بالا استفاده می‌کنند که به وفور در بازار کشور وجود دارد.

یکی از علت‌های مشکلات پاور ماینر که ممکن است پیش بیاید کابل‌های بسیار ضعیف و غیر استاندارد تقلبی بوده که با اینکه به ظاهر بسیار با کیفیت نظر می‌آیند ولی سیم‌های مسی داخل آنها بسیار نازک و ضعیف‌اند، که بعد مدلی گرم شده قطع می‌شوند و در برخی موارد آنش می‌گیرند.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*